icon
czas zabiegu:30 - 60 minut
icon
znieczulenie:Tak
icon
zdolność do pracy:Tak
icon
sugerowana seria:NIE
icon
czas utrzymywania efektów:12-18 miesięcy

Dla kogo jest przeznaczony

Zabieg dedykowany jest praktycznie wszystkim ubytkom tkankowym, z powodzeniem jest stosowany w korekcji policzków, bruzd nosowo – wargowych, bródki i linii żuchwy, rewelacyjnie sprawdza się również w zabiegach odmładzających na dłonie. 

Co można osiągnąć

Efekty po zabiegu są natychmiastowe i utrzymują się zazwyczaj ponad rok, a u wielu pacjentów nawet ponad 2 lata. Głównym składnikiem preparatu jest hydroksyapatyt wapnia o unikalnym i opatentowanym składzie, identyczny z tym, jaki występuje w ludzkich kościach i zębach. To gwarantuje pełne bezpieczeństwo zabiegu. Dzięki specjalnemu nośnikowi żelowemu możliwy jest natychmiastowy efekt wypełnienia, widoczny tuż po zabiegu. Z czasem (około 4 miesiące) żel zostaje pochłonięty przez makrofagi i znika, ale jego miejsce zajmuje nowy kolagen wyprodukowany przez fibroblasty. Produkcja nowego kolagenu odbywa się wokół mikrocząsteczek hydroksyapatytu wapnia, które tworzą w tkankach "rusztowanie" i są swoistym czynnikiem stymulującym produkcję włókien kolagenowych. Dzięki temu skóra naturalnie się odmładza, staje się grubsza i bardziej elastyczna.

Wskazania do zastosowania Radiesse

Przebieg zabiegu

W pierwszym etapie skóra znieczulana jest specjalnym kremem, następnie

preparat podawany jest pod skórę przy pomocy igły lub kaniuli.

Zalecenia pozabiegowe

Pacjent może powrócić do swoich codziennych zajęć bezpośrednio po zabiegu. Należy jednak pamiętać o zachowaniu higieny w okolicach iniekcji. Po zabiegu nie jest wymagany masaż. Po 4 miesiącach zaleca się wizytę kontrolną w celu oceny stanu zagęszczenia i poprawy jakości skóry.

Jak często trzeba powtarzać

rekomendowaneWystarcza jeden zabieg.
minimumKonsultacja lekarska po 3 - 4 miesiącach i w razie potrzeby zabieg uzupełniający.

Przeciwwskazania

  • ciąża i okres laktacji
  • miejscowe infekcje skóry
  • aktywne choroby autoimmunologiczne

Newsletter

Będziemy Cię informować o nowościach promocjach i ofertach specjalnych